Psí zápasy jsou drsnou podívanou za velké peníze. Touha po penězích je obvykle větší než láska ke zvířeti

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
psi zapasy
psi zapasy

Když se řekne psí zápas, většina z nás si ho vybaví jako týrání zvířat, představí si zubožené psy, na které jejich majitelé sází velké peníze. To nemusí být vždy tak úplně pravda, ačkoli z velké části jsou psí zápasy opravdu velmi drsným sportem.

Podle mnohých jsou bojová plemena k zápasům předurčena. Pokud by se jim nedopřálo možnosti zaútočit na nepřítele, zakrněly by jim jejich pudy. A v takovém případě je jistě lepší postavit psa před sobě rovného, než aby později zaútočil na člověka.

Někteří majitelé zápasníků své psy skutečně milují

Psí zápasy probíhají následovně. V ringu jsou proti sobě postaveni dva psi, kteří na sebe útočí. V určitých částech jsou zápasy přerušovány a zjišťuje se, zda jsou oba psi ještě ochotni bojovat. Ne každý jedinec to má v krvi.

Před zápasem majitel psa vykoupe toho protivníkova, poté ho postaví na startovní místo. Povzbuzovat psa je povoleno pouze slovy, nikdy ne doteky. Pes, který už nechce, nebo nemůže bojovat, prohrál zápas.

Podle mnohých výzkumů je pravda, že pokud chce majitel zápas utnout dříve, má na to právo. Pes, který se už na boj necítí, prohrál.

Majitelé těchto psů obvykle potvrzují, že předsudky o tom, že je pitbul nebo jiný bojový pes agresivní plemeno, jsou nesmyslné.

Takoví psi jsou totiž obvykle vychováni s láskou, mají rádi děti, poslouchají svého pána na slovo a v ringu bojují proto, že k tomu dostanou příkaz. Zároveň ale vědí, že je jejich pán nenechá bojovat až do krve.

Ve většině případů to ale končí spíše smutně

Bohužel je pravda, že jen málo majitelů psích zápasníků dokáže psa odvolat včas. Touha po penězích je obvykle větší.
A hodnotu má především pes, který se nevzdává.

Takže i když už je jasné, že si zápasník odnese z boje víc než jen pár krvavých ran, majitel psa neodvolá, nechá ho bojovat do poslední chvíle.

V takových případech bývají psi agresivní, je známo mnoho útoků na člověka a lidé to přikládají za vinu psím zápasům. Skutečnost je ale taková, že na to má vliv spíše to, co se stane po zápase.

Majitelé totiž psy často trestají za špatně povedené výkony. Je potom jasné, že si zvíře nikdy k člověku nenajde cestu.

V některých nelegálních psích zápasech se navíc stává, že lidé bojkotují výsledky zápasu. A to především tak, že při koupání soupeřova psa vtírají zvířeti do kůže jed, aby měl jejich mazlíček větší šanci.

Psí zápasy byly původně založeny proto, aby se ukázalo, jak je pes silný. Majitel měl ale včas poznat, kdy už má zvíře dost. Poslední dobou to je ale spíše tak, že záleží na finanční odměně a zubožená zvířata se vrací z ringu domů se šrámy na těle i na duši.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články