Komerční sdělení

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Zlato
Zdroj: Shutterstock

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Hledejte co nejnižší ceny

Není žádným překvapením, že žádná česká mincovna nevyrábí své vlastní zlaté slitky ani cihličky. Takové fyzické produkty nakupujeme ze Švýcarska, Německa, Austrálie i dalších zemí.

Logicky se k nám tedy musí dovážet. Přeprava zlata je však poměrně náročný a zdlouhavý proces, během něhož je nutné zapojit řadu odborníků. Ty musí někdo zaplatit. Kdo? Samozřejmě koncový zákazník, který si připlatí. A co víc, někteří tuzemští prodejci si stanovují vysoké marže.

Z toho důvodu musíte jako zákazník počítat s jedním velkým problémem – cena absolutně totožného slitku se napříč českými prodejci velmi liší. Jen u nejlevnějšího gramového slitku se bavíme o rozdílech stovek korun. U těžších kusů si můžete připlatit až tisíce korun.

Váš úkol je tedy následující – před každým nákupem si udělejte alespoň rychlé porovnání jednotlivých nabídek. V dnešní internetové době je to proces na deset minut.

Mezi nejlevnější prodejce v naší zemi patří třeba odborníci pod výše vloženými odkazy. U nich nakoupíte o stovky/tisíce korun levněji než jinde.

Proč je zlato tak bezpečné?

Tento drahý kov patří mezi nejbezpečnější druhy investic vůbec. Nejedná se jen o jakousi prázdnou marketingovou frázi. Tento fakt je podpořený generacemi statistik a tvrdých dat.

Abychom pochopili sílu zlata, musíme se podívat do všemožných časů ekonomických krizí. Bavíme se o válkách, pandemiích, dvojciferné inflaci, měnových reformách a tak dále a tak dále…

Co se v takových okamžicích děje s akciemi, kryptoměnami, dluhopisy a dalšími podobnými investicemi? Samozřejmě strmě padají dolů a berou s sebou veškeré naděje nepřipravených investorů. Často o 50, 60, i 70 %, což je naprostá katastrofa. Poté jim trvá spoustu let, než se opět navrátí na původní hodnoty před krizí.

Oproti tomu zlato má tendence chovat se přesně opačně. V časech ekonomické pohody pomalu roste, zatímco v dobách krizí začne strmě zvyšovat svou cenu. Dle dostupných statistik se takto chová v osmi z deseti historických příkladů.

Z toho důvodu jej nakupují banky, státy i miliony investorů napříč zeměkoulí. Považují jej totiž za ideální vyvážení zbytku portfolia a zabezpečení majetku. Chcete-li se ochránit proti nečekaným událostem (nikdy nevíte, co se stane v následujících letech, natož dekádách), přemýšlejte stejně!

V naší malé zemi je navíc žlutý kov osvobozený od daně z přidané hodnoty (DPH). Plánujete-li zpětný odkup, dokonce se vyhnete i povinnosti platit daň ze zisku.

Jak nakupovat, abyste zvýšili potenciál zlata do budoucna?

Tím se dostáváme k poměrně hodně diskutovanému tématu – jaká investiční strategie je pro zlato vhodná.

Opět se podíváme na tvrdá data a statistiky. Tyto podklady mluví jasně – zapomeňte na časování trhu a krátkodobé spekulace. Ty si nechte pro kryptoměny, IPO a podobně.

V případě konzervativní dlouhodobé investice je jedinou správnou volbou postupní přikupování v průběhu let. A to nehledě na aktuální krátkodobé výkyvy na trzích. Zkrátka a dobře si v průběhu každého roku určete několik okamžiků, během nichž koupíte/objednáte fyzický slitek nebo cihličku (ignorujte méně bezpečné virtuální držení zlata, akcie zlatých firem a trapné bankovní spoření do zlata, které vám nepřinese téměř žádný užitek). Věřte jen zlatu, které máte uschované v trezoru.

Pro někoho je vhodné koupit zlato například po každé třetí výplatě. Pro jiného klidně po úplně každé výplatě. Někdo koupí gramový slitek, jiný stogramový. Důležitá je především poctivost. Tento postup dodržujte po předem určený časový horizont (třeba až do důchodu). Jedině tak si budete moci vychutnat maximální potenciál, nejlepší zhodnocení a největší bezpečí.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články