V rušných ulicích Los Angeles na 640 South Main Street stojí jedna z nejznámějších budov ve světě hororových fanoušků. Hotel Cecil je právem titulován jako nejstrašidelnější hotel v Los Angeles. Od svého otevření je sužován nešťastnými a záhadnými událostmi a úmrtími, což mu vybudovalo bezkonkurenční pověst.
Měl to být luxusní hotel cílící na mezinárodní podnikatele, sociální elitu a zámožné turisty. Hotel se sedmi sty pokoji, postavený ve stylu Beaux-Arts, s mramorovou vstupní halou a vitrážovými okny, sochami z alabastru a palmami v květináčích.
Devatenáctipatrový hotel Cecil nechali navrhnout a postavit tři hoteliéři – William Banks Hanner, Charles L. Dix a Robert H. Schops. Investovali do něj v té době asi dva a půl milionu amerických dolarů. Hotel byl slavnostně otevřen v roce 1927, ale štěstí a slávu jim nepřinesl. Slávu tedy vlastně ano, bohužel však ve špatném slova smyslu.
Od jeho otevření je historie hotelu plná bizarních hrůz
Děsivá historie hotelu zahrnuje nejméně šestnáct různých vražd, sebevražd a nevyřešených násilných úmrtí. Hotel dokonce sloužil jako dočasný domov několika známých sériových vrahů.
Pouhé dva roky po otevření hotelu Cecil byl svět uvržen do velké hospodářské krize. A samozřejmě ani Los Angeles nebylo vůči ekonomickému kolapsu imunní.
Oblast kolem hotelu byla nazvána Skid Row a stala se nechvalně proslulou jako čtvrť, kde žije největší komunita bezdomovců v celých Spojených státech. V okruhu šesti kilometrů tehdy žilo asi deset tisíc lidí bez domova. Kdysi krásný hotel brzy získal pověst místa, kde se setkávají feťáci, uprchlíci a zločinci. A co hůř, nakonec si vysloužil pověst jako místo násilí a smrti.
První úmrtí již v lednu roku 1927
Již krátce po jeho otevření došlo k první zdokumentované sebevraždě. Dvaapadesátiletý Percy Ormond Cook se střelil do hlavy ve svém hotelovém pokoji poté, co nedokázal urovnat spory se svou manželkou. Zemřel po převozu v nemocnici.
Sebevražedná třicátá léta
Ve 30. letech 20. století se stal hotel Cecil místem nejméně šesti hlášených sebevražd. Několik hostů se otrávilo, zastřelilo, podřízlo si hrdlo či vyskočilo z okna své ložnice. A násilnost jednotlivých úmrtí se jen stupňovala.
V roce 1944 pobývala v hotelu devatenáctiletá Dorothy Purcellová se svým skoro o dvacet let starším přítelem. V noci, když šla na záchod, ke svému velkému překvapení porodila chlapečka. Že je těhotná, vůbec netušila. Mylně si myslela, že je dítě mrtvé a vyhodila ho z okna na střechu vedlejší budovy. Byla shledána vinnou z vraždy a zavřena na psychiatrii.
V roce 1962 šel kolem hotelu pětašedesátiletý George Giannini, když ho zabila žena, padající z oken Cecilu. Ta po hádce se svým manželem vyskočila z devátého patra a její pád zabil i nevinného kolemjdoucího.
Ráj sériových vrahů
Hotel Cecil se stal také oblíbeným domovem pro některé z nejkrutějších sériových vrahů v americké historii. V osmdesátých letech řádil v ulicích Los Angeles Richard Ramirez, známý jako Noční stopař, který zabil nejméně třináct lidí. V polovině osmdesátých let žil v nejvyšším patře hotelu Cecil za pouhých čtrnáct dolarů za noc.
Poté, co někoho zabil, se vrátil k hotelu, kde vyhodil krvavé oblečení do hotelové popelnice a vešel do hotelové haly. Buď nahý, nebo jen ve spodním prádle. V té době vládl v hotelu Cecil naprostý chaos, takže to nebylo nic, nad čím by se ostatní pozastavili.
V devadesátých letech nazýval hotel svým domovem i Jack Unterweger. Sériový vrah, který škrtil prostitutky jejich podprsenkami. Říká se, že si hotel vybral právě pro jeho spojení s Ramirezem. Vzhledem k tomu, že oblast kolem hotelu i hotel samotný byl mezi prostitutkami velmi oblíbený, bylo to pro něj velmi příhodné místo. Zabil zde minimálně tři prostitutky, za což byl odsouzen.
I přesto, že spousta úmrtí v hotelu i jeho okolí souvisela s přítomností sériových vrahů a dalších pochybných existencí, které zde přebývaly, některé hotelové vraždy zůstaly dodnes nevyřešeny.
Nevyřešená úmrtí
Ve svém hotelovém pokoji byla nalezena Goldie Osgoodová. Byla znásilněna, poté bita a smrtelně bodnuta. Pokoj byl vypleněn. Přestože byl v okolí nalezen podezřelý v oděvu potřísněném krví, později byl propuštěn. Skutečného vraha policie nikdy nenašla.
Černá Dahlia
Dalším z hostů hotelu, který z něj zřejmě již nevyšel živý, byla údajně i Elizabeth Shortová, známá jako Černá Dahlia. Ta byla zavražděna v Los Angeles v roce 1947. Její tělo, rozříznuté na dvě části, bylo nalezeno na ulici nedaleko hotelu. Před svou smrtí byla údajně několikrát viděna právě v hotelu Cecil.
Záhadná smrt Elisy Lamové
Nevyřešená úmrtí se zde neděla pouze v dávné minulosti. V roce 2013 došlo zatím k jednomu z nejzáhadnějších úmrtí v celé historii hotelu. Uvnitř vodní nádrže na střeše hotelu byla nalezena mrtvá kanadská studentka Elisa Lamová. Její tělo se našlo tři týdny po jejím zmizení. Nahou mrtvolu studentky objevili ve vodě poté, co si hoteloví hosté stěžovali na špatný tlak a podivnou příchuť vody.
Hotelové kamery zachytily Lamovou před její smrtí, jak se chová zvláštně ve výtahu, na někoho křičí, poté se zase před někým skrývá, mačká několik tlačítek najednou a přehnaně mává rukama.
Když se video objevilo na veřejnosti, roznesly se ihned pověsti o tom, že v hotelu straší. Byla též spojována s případem Černé Dahlie a poukazovalo se na souvislosti mezi případy. Mladé ženy, cestovaly samy z L. A. do San Diega, naposledy byly viděny v hotelu Cecil a poté několik dní nezvěstné, než byla nalezena jejich těla.
Jak se tělo Lamové dostalo do nádrže s vodou a zda byla zavražděna, či šlo o nešťastnou náhodu, je dodnes nevyřešeno. Případ byl uzavřen s tím, že Lamová měla diagnostikovánu bipolární poruchu, a její podivné chování tak mohlo být způsobeno halucinacemi. Smrt zřejmě byla náhodným utonutím.
Poslední mrtvé tělo bylo v hotelu nalezeno před šesti lety. Šlo o muže, který zde údajně spáchal sebevraždu.
Stay on Main hotel
V roce 2011 byla část hotelu zrekonstruována a přejmenována, aby se hotel distancoval od své děsivé minulosti. Nese jméno Stay on Main, podle ulice, na které budova stojí. Od roku 2015 má hotel nového vlastníka a je již několik let uzavřen z důvodu rekonstrukce. Část by měla sloužit jako hotel, část být přestavena na byty. Nebojácní návštěvníci se budou moct v hotelu ubytovat snad již na konci roku 2021.
Autor: Michaela Pauerová
Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com