Majitelka domu smrti: Navenek starostlivá žena zabíjela své podnájemníky a pobírala za ně sociální dávky

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Dorothea Puente
Zdroj: Profimedia

I sérioví vrazi časem zestárnou. Nenechme se tedy zmást mile vypadajícími staříky a stařenkami a nemysleme si, že jsou všichni hodní a mají jen ty nejlepší úmysly. Příkladem je Dorothea Helen Puente. Na první pohled vypadala jako vlídná babička. Je však jednou z nejznámějších sériových vražedkyň v Kalifornii. Její milé a starostlivé chování bylo přesně to, čím oklamala své oběti.

Puente působila jako milá starší paní, provozující penzion v kalifornském Sacramentu. Zdánlivě se tato paní domácí starala o své podnájemníky. Jednalo se především o starší lidi, mentálně postižené či alkoholiky.

Noviny ji překřtily na Majitelku domu smrti

Ve skutečnosti však vedla smrtící operaci. Byla podezřelá nejméně z devíti vražd, většinou svých podnájemníků. Mnoho z nich pak pohřbila na dvoře penzionu. Za mrtvé podnájemníky si nechávala proplácet sociální dávky.

Rodiče holdovali alkoholu

Puente se narodila v roce 1929 v Redlands v Kalifornii jako Dorothea Helen Gray. Její dětství bylo velmi náročné. Oba rodiče byli alkoholici a otec před svými dětmi opakovaně vyhrožoval spácháním sebevraždy.

Když jí bylo osm let, otec zemřel na tuberkulózu a o rok později se matka zabila na motorce. Spolu se svými sourozenci byla Dorothea poslána do sirotčince. Zde byla údajně sexuálně zneužívána.

Poprvé se vdala v šestnácti letech za vojáka, který bojoval v druhé světové válce. Měli spolu dvě dcery. První poslala k příbuzným do Sacramenta, druhou dala k adopci. Napotřetí potratila a manžel ji opustil.

V roce 1948 byla zatčena za padělání šeků a odseděla si několik měsíců ve vězení. O čtyři roky později se znovu vdala, tentokrát za námořníka.

Ráda si vymýšlela falešné identity

Manželství bylo bouřlivé a Dorothea využívala toho, že manžel byl často mimo domov. O několik let později byla znovu zatčena. Tentokrát za provozování nevěstince. Po propuštění byla krátce hospitalizována v nemocnici kvůli alkoholu, kriminálnímu chování a pokusům o sebevraždu. Zde ji lékaři diagnostikovali jako patologickou lhářku s labilní osobností.

V roce 1966 se Dorothea znovu rozvedla a o dva roky později vdala za Roberta Puente. Jeho jméno si Dorothea nechala a jako Puente vystupovala až do své smrti, ačkoli mezitím stihla ještě další rozvod a manželství.

Nikdo zde nevěděl o její kriminální minulosti

Na počátku osmdesátých let se Dorothea Puente rozhodla začít „nový život“. Přestěhovala se do Sacramenta a začala zde provozovat penzion. Jako podnájemníky přijímala lidi, kteří potřebovali pomoc. Poskytovala jim domov a péči.

Když vyšetřovatel poprvé spatřil Dorotheu Puente, viděl sladkou babičku, ne sériového vraha

Policejní detektiv ze Sacramenta John Cabrera pro Fox News později uvedl: „Vypadala jako milující babička, která se starala o svou komunitu. Organizace sociálních služeb o ní věděly a respektovaly ji za to, co pro lidi ve svém okolí a komunitě dělá,“ dodal Cabrera.

Ideální podnájemník neměl rodinu a pobíral sociální dávky

Puente přijímala do svého domova lidi, které bylo těžké umístit jinde a jiná zařízení a pečovatelské domy nechtěly řešit jejich problémy. Ideální podnájemníci pro ni byli ti, kteří neměli žádné příbuzné a nikomu později nechyběli. Zároveň se zajímala o to, jestli pobírají sociální dávky.

První zavražděnou byla starší podnájemnice, která zemřela na předávkování léky. Puente policii sdělila, že měla deprese kvůli nemoci svého manžela. Policie případ uzavřela jako sebevraždu.

Několik týdnů poté ji jeden z podnájemníků obvinil, že ho omámila a ukradla mu důchod. „Paní domácí“ si za to odseděla pět let ve vězení. Zde se spřátelila s mužem, který byl později také nalezen mrtvý. Než ho našli, vybírala jeho důchod.

Podnájemníci beze stopy mizeli

Penzion provozovala i po propuštění z vězení. Sousedé začali mít podezření, až když přijala nového pomocníka, který stále něco kopal ve sklepě a vyvážel z pozemku zeminu. Později také zmizel. A s ním i několik dalších.

Když v roce 1988 zmizel další podnájemník a nedostavil se na schůzku se sociálním pracovníkem, začala nemovitost prohledávat policie. A na dvoře našla pohřbená těla sedmi lidí. Po marném pokusu o útěk byla Puente zatčena.

Všech sedm obětí, stejně jako další dvě těla pohřbená jinde, byli její podnájemníci. Jejich věk se pohyboval od 52 do 80 let a zemřeli v letech 1982 až 1986.

Puente zemřela v roce 2011 v Centrálním ženském zařízení ve věku dvaaosmdesáti let přirozenou smrtí. V té době si odpykávala dva doživotní tresty a souběžný trest odnětí svobody na 15 let. Původně byla obviněna z devíti vražd, šest z nich jí bohužel nikdo nebyl schopen dokázat. Až do své smrti trvala na tom, že je nevinná a že všichni podnájemníci zemřeli přirozeně.

Zdroj: foxnews.com, crimemuseum.org, oxygen.com, en.wikipedia.org
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články