Patřila k hollywoodské smetánce, skončila jako oběť vraždy. Kdo chtěl zabít vlivnou publicistku?

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Roni Chasenn
Zdroj: Profimedia

Ronni Chasen byla americká filmová publicistka, která náležela k hollywoodské smetánce. Její život byl ale násilně přerušen 16. listopadu 2010, kdy byla zastřelena. Policie případ vyšetřila až neobvykle rychle. Nakonec to ale přineslo více otázek než odpovědí.

Ronni Chasen, vlastním jménem Veronica Cohen. Dívka židovského původu vyrůstala na Manhattanu, kousek od Bronxu. Filmu se začala věnovat díky svému bratrovi Larrymu Cohenovi, pro jehož filmy začala jako filmová publicistka pracovat.

Úspěšná publicistka mrtvá

Jejím úkolem bylo především propagovat film, tvořit tiskové zprávy či připravovat projekce. Mladá žena se postupně vypracovala. Nakonec většinu času tvořila oscarové kampaně, které měly snímky zpropagovat a ukázat jej akademikům v tom nejlepším světle.

Vše se změnilo 16. listopadu roku 2010. Žena se vracela z premiéry filmu Varieté. Bylo asi půl jedné ráno, když se se svým Mercedesem snažila odbočit doleva na Whittier Drive, když ji někdo přímo ve voze zastřelil. Její auto jelo dál, až narazilo do veřejného osvětlení.

Svědci nehody okamžitě zavolali policii a záchranku. Chasen ještě slabě dýchala, po převozu do nemocnice však byla prohlášena za mrtvou.

Dvě kulky zasáhly hrudník a třetí prošla paží. Až poslední, čtvrtá, byla smrtelná. Trefila ženu do ramene, ale prošla přímo do srdce.

Nájemná vražda nebo loupež?

Případ byl přirozeně značně medializován. A ačkoliv její známí tvrdili, že neměla žádné nepřátele, začalo se kolem objevovat mnoho konspiračních teorií.

Mluvilo se o možných dluzích z hazardu, o ne úplně legálním obchodu s uměním a také o riskantním sponzoringu nějakého snímku. Vše ještě zamotala Ronnina závět, podle které odkázala jedné své neteři 10 dolarů, zatímco její sestře zbytek, tedy 6,1 milionu dolarů.

Hlavní podezřelý mrtev

Policie se ale nakonec vydala jiným směrem. Na základě tipu z řad veřejnosti se dostala k recidivistovi Haroldu Martinu Smithovi. Ten se podle svědků měl chlubit, že zabil ženu a dostane za to peníze. Svému sousedovi den po vraždě řekl, že něco zkazil a ptal se, jestli ho hledala policie.

Policie uzavřela případ po osmi měsících. Když se vydala Smitha vyslechnout, zpanikařil a zastřelil se před svým bytem. Zbraň odpovídala té, kterou byla zabita slavná publicistka.

Mnoho nesrovnalostí

V případu ale zůstalo příliš mnoho otázek. Policie například vyloučila, že by byl Smith nájemným vrahem, ale spíš se podle ní jednalo o loupež. V autě ale zůstaly ženiny cennosti, například i peněženka. Vyšetřovatelé nikdy nedokázali spojit pachatele s místem činu, nikdo ho nikdy poblíž neviděl. Měli tedy jen nepřímé důkazy.

O případ se velmi zajímal dokumentarista Ryan Katzenbach, který se snažil získat spis k vyšetřování, což se mu nakonec povedlo. Podle něj nebyly sejmuty otisky ze dveří na straně spolujezdce, což vyznělo velmi neprofesionálně.

Také se ukázalo, že se neprokázalo, že vražedná zbraň a ta Smithova byla jedna a tatáž. Pouze se ukázalo, že mají shodné náboje.

Policie si i navzdory výtkám za vyšetřováním stojí a případ byl uzavřen. To, co se doopravdy stalo na Hollywood Boulevardu, se už zřejmě nikdo nikdy nedozví.

Zdroj: Abcnews.go.com, Grunge.com, Hollywoodreporter.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články