Případ mrtvých nevěst ve vaně: Vzbudil pozornost celé Anglie. Stál za ním mazaný podvodník

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
George Joseph Smith
Zdroj: Profimedia

Touha po penězích a majetku umí být tak velká, že se člověk uchýlí i k vraždě. Z obyčejného sňatkového podvodníka George Josepha Smithe se na počátku minulého století stal vrah, který své movité nevěsty topil ve vanách. Usvědčit ho však nebylo vůbec jednoduché.

Už jako malé dítě měl George Joseph Smith problémy s dodržováním pravidel. V devíti letech musel být tento syn lékárníka umístěn do polepšovny za drobné krádeže a podvody. Evidentně mu ale nápravná zařízení moc nepomohla.

Vždy chtěl být movitý

Odjakživa toužil po majetku a penězích, ale práce jako taková mu moc neříkala. Uměl to však velmi dobře se ženami. Nebyl to na první pohled krasavec, měl hustý knír a dost arogantní chování, ale právě to v ženách zřejmě probouzelo zalíbení.

Jeho první manželkou se v roce 1898 stala Caroline Beatrice Thornhill. Ta si muže se jménem George Love brala v domnění, že se jedná a dobře situovaného majitele pekárny. Ten však velmi brzy zkrachoval a Caroline musela manžela živit vlastníma rukama.

V Londýně si přivydělávala jako služka a manžel George ji donutil, aby v domě svých zaměstnavatelů kradla šperky a jiné cennosti. Ty pak nechávala zastavit v bazaru, kde ji načapala policie. Strávila několik měsíců ve vězení a po manželovi se mezitím slehla zem.

První žena se mu pomstila

Zklamaná Caroline mu pak vše vrátila, když na něj upozornila policii, a Smith strávil nějakou dobu ve vězení. Od nekalé činnosti ho to ale neodradilo, a když se dostal na svobodu, začal znovu od začátku. Vytipoval si dobře situovanou ženu, svedl ji a získal od ní finanční prostředky, většinou pod záminkou podnikání, a zmizel.

Během několika dalších let stihl uzavřít hned několikero manželství, vždy pod falešným jménem. Ze svých manželek pak vylákal co nejvíce peněz a úspěšně zmizel. Kariéra sňatkového podvodníka mu dobře vynášela, ale pořád chtěl více.

George Joseph Smith

Zdroj: Profimedia

Na prahu čtyřicítky se znovu oženil s ženou jménem Bessie, která měla zdědit jisté finanční prostředky. Okradl ji o menší obnos peněz a obvinil, že ho nakazila pohlavní chorobou. Jelikož však stále existovala možnost získání nemalého dědictví, vrátil se k ní po více než roce zpět.

Mazaný podvodník si vytvořil alibi

Bessie znovu podlehla kouzlu Georgovy osobnosti, a dokonce s ním sepsala závěť, kde mu vše odkázala. Rozhodně však netušila, že by se najednou měla obávat o svůj život. Za nějakou dobu byla nalezena mrtvá ve vaně. Ještě předtím však Smith pro svou vraždu vytvořil alibi, když u lékaře tvrdil, že jeho žena trpí záchvaty. Nebylo pak příliš divné, že se právě ve vaně utopila.

S kapsami plnými peněz svůj promyšlený plán zkoušel znovu. Jeho další obětí se stala zdravotní sestřička, která se opět utopila ve vaně, zatímco její manžel byl v obchodě, a to velmi záhy po uzavření sňatku. Závěť samozřejmě hovořila v jeho prospěch.

Třetí obětí se stala jistá Margaret. Scénář se znovu opakoval a žena byla krátce po uzavření sňatku nalezena utopená ve vaně. Tento případ se však dostal do celostátního tisku a vzbudil pozornost, protože úmrtí čerstvě vdané ženy utonutím ve vaně se nápadně podobalo dvěma předchozím případům.

Podobnost případů ho usvědčila

Smyčka se tak kolem Smithe začala utahovat. Případ se dostal k detektivovi Neilovi a ten na základě upozornění od majitelů penzionů, kde k podezřelým úmrtím došlo, začal skládat celý příběh. U všech tří mrtvých však chyběly jakékoliv známky boje, a tedy i důkaz, že byly zabity Smithem.

Detektiv Neil se zaměřil na rekonstrukci všech tří podivných utonutí a přišel na to, jak mohl Smith své oběti utopit, aniž by se stihly bránit. Stačilo oběť nečekaně zatáhnout za nohy, a i zkušená potápěčka při rekonstrukci málem přišla o život. V roce 1915 byl Smith obviněn ze všech tří vražd a odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: en.wikipedia.org, watfordobserver.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články