Karla Homolka a její manžel Paul Bernardo měli děsivou, ale velmi trefnou přezdívku, a to „Zabijáci Ken a Barbie“. Jejich řádění bylo neuvěřitelné — znásilňovali a zabíjeli mladé dívky. Ještě k neuvěřitelnější věci došlo po jejich zatčení. Karla Homolka totiž dostala výměnou za své svědectví neuvěřitelně nízký trest.
Karla Homolka se narodila 4. května 1970 v kanadském Ontariu. Její otec byl český emigrant. Na své okolí působila Karla příjemně.
Její spolužáci ji popisovali jako oblíbenou bystrou dívku, která byla velmi atraktivní. Podle odborníků už musela mít určité sociopatické sklony, ale zřejmě je dokázala držet pod pokličkou.
Přítel ve zločinu
Ráda se také starala o zvířata, a tak po střední škole začala vypomáhat na veterinární klinice. Na jednom veterinárním sjezdu se jí však úplně změnil život.
Potkala tam svého budoucího manžela Paula Bernarda. Právě ten uvolnil psychopatické stránky její osobnosti.
Homolka poté uvedla, že vztah s Bernardem byl velmi patologický a že byla vlastně jeho otrokem. To zavdalo řadě spekulací, do jaké míry byla žena do svých pozdějších hrůzných činů nucena.
Podle některých byla ona sama obětí zvrácené osobnosti Paula Bernarda, podle jiných byla ve vztahu dobrovolně a sadistické jednání jí nedělalo problémy.
Neváhala obětovat vlastní sestru
O tom, že jejich vztah nebyl ani trochu normální, svědčí už jejich první zločin. Bernardovi údajně vadilo, že Homolka nebyla během jejich seznámení panna.
Rozhodla se tedy, že mu to vynahradí její mladší, teprve patnáctiletá, sestra Tammy. Na Vánoce v roce 1990 jí proto vstříkli veterinární sedativa do vaječného likéru.
Sestru pak odvedla do ložnice ke svému partnerovi, který ji znásilňoval. Kombinace uspávacích léků a alkoholu však způsobila, že dívka, přestože byla v bezvědomí, začala zvracet a udusila se. Oba pachatelé ji převlékli, dali do postele a tvrdili, že se udusila ve spánku. Policie to opravdu pokládala za nehodu.
Svatba započala šílené běsnění
O šest měsíců později měl tento pár svatbu. Jejich řádění ještě přidalo na obrátkách. V roce 1991 měli znásilnit mladou dívku ze zverimexu. O čtrnáct dní později unesli teprve čtrnáctiletou Leslie Mahaffy.
Odvezli ji domů, kde ji Bernardo znásilňoval a Homolka vše nahrávala. Zvuk této nahrávky byl pak použit u soudu. Dívce během hrůzného prožitku sklouzla páska z očí. Manželé se tedy rozhodli dívku odstranit, aby je nemohla identifikovat.
O rok později unesli Kristen French. Její mučení a znásilňování si opět nahrávali na video. Vzhledem k tomu, že dívka neměla celou dobu pásku přes oči, dá se předpokládat, že už od počátku věděli, že ji nakonec zabijí. A opravdu se tak stalo.
Manžela hodila přes palubu
Na konci téhož roku došlo v manželství k velké roztržce, při níž byla Homolka zraněna a skončila v nemocnici. U příbuzných to vyvolalo podezření, zda není obětí domácího násilí. Mezitím se začala stahovat smyčka kolem jejího manžela.
Policie mu byla na stopě — měla DNA i otisky prstů. Když to jeho žena zjistila, neváhala a sama se přihlásila na policii. Tam uvedla, že ji její muž využíval jako nástroj svého zločineckého běsnění.
Soud a směšný trest
Během soudu Homolka neváhala, popsala všechny manželovy zločiny včetně těch, které měl spáchat ještě před jejich seznámením. Sebe vykreslila jako oběť manipulace a vydírání. Podařilo se jí dosáhnout dohody a její trest byl pouhých 12 let. Ve společnosti se to setkalo s nebývalým odporem, kanadský tisk to dokonce označil jako „dohodu s ďáblem“.
Paul Bernardo dostal doživotní trest a v roce 2018 mu bylo zamítnuto podmínečné propuštění. Homolka byla po dvanácti letech opravdu propuštěna. Snažila se začlenit zpátky do společnosti, ta k ní však byla velmi ostražitá. Nakonec si změnila jméno, vdala se za vlivného lékaře a nyní pracuje jako dobrovolnice, která pomáhá školním dětem.
Zdroj: Allthatsinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá