Psal se rok 1982 a čtyři členové takzvané Ripper Crew, česky skupiny rozparovačů, byli konečně zatčeni. Po více než dvou letech teroru si konečně mohli obyvatelé Chicaga oddechnout.
Thomas Kokoraleis, jeho bratr Andrew, Robin Gecht a Edward Spreitzer založili v roce 1980 gang, se kterým prováděli satanistické rituály na ženách středního věku. Policie byla zpočátku bezmocná.
Nakonec se ale všechny čtyři vrahy podařilo dopadnout. Jenže jejich tresty jsou až k zamyšlení rozdílné. Zatímco u některých bylo hned rozhodnuto o usmrcení, jeden člen gangu byl nedávno z vězení propuštěn na svobodu.
Na obětech prováděli nepochopitelné rituály
Své oběti si skupina vybírala poměrně náhodně. Jezdili podle svědků v červené dodávce a lákali k sobě ženy, které zrovna šly samy po ulici. Pokud žena nenastoupila dobrovolně, donutili ji násilím.
Později své oběti zatáhli do temných míst. Někdy do sklepů, jindy do jeskyní. Tam je znásilnili, potom jim rozřízli hrudník a s jejich vnitřnostmi prováděli satanistické rituály.
Znetvořená těla později pohodili v lese či u řeky, kde byla nalezena. Když byl gang pachatelů dopaden, byli muži označeni za vrahy celkově dvaceti žen.
Pravděpodobně nejvíce se v médiích probírala vražda ženy jménem Lorraine Borowski. Ta šla ráno do své kanceláře, ale na pracoviště nedošla. Na místě se po ní našly jen boty a klíče.
Tělo jednadvacetileté ženy bylo později nalezeno rozřezáno a znetvořeno na hřbitově V Claredon Hills. Právě ono poskytlo dostatek důkazů, aby byl gang konečně dopaden.
Dva čekala smrt, třetí dostal doživotí. Poslední je na svobodě
Po zatčení bylo brzy rozhodnuto o dvou vinících, kteří měli na vraždách největší podíl. Spreitzer a Andrew Kokoraleis byli posláni na trest smrti. Kokolareis byl posledním, kdo ve USA dostal smrtící injekci.
Gecht byl shledán vinným jako spolupachatel a odsouzen k trestu sto dvaceti let ve vězení. Dodnes si ho odpykává ve věznici v Chicagu.
Thomas Kokoraleis byl odsouzen na doživotí, jenže u odvolacího soudu se přišlo na to, že za jeho chováním mohly být jeho psychické problémy.
Nakonec dostal sedmdesát let vězení s podmínečným propuštěním v polovině trestu.
29. března 2019 byl Kokoraleis podmínečně propuštěn. Mnoho lidí bylo proti, mimo jiné samozřejmě rodina zavražděné Lorraine. I přes to všechno dnes žije Thomas Kokoraleis na svobodě.
Podle některých soudců je nebezpečný sám sobě i svému okolí a jeho propuštění nebylo adekvátní. S rozhodnutím ale dnes nejde nic dělat. Kokoraleis je sledován policií a téměř každá jeho činnost je hlídána.
Autor: Šárka Cvrkalová