Pouze o kočkách se říká, že mají sedm životů a jsou schopné přežít i velmi nebezpečné situace. V minulosti ale svou „nesmrtelnost“ prokázal také jeden newyorský hasič známý pod přezdívkou Železný Mike. Jak se mu to podařilo?
Michael Malloy se narodil v Irsku v roce 1873. Poté se ale přesunul do Spojených států amerických, kde se chvíli živil také jako hasič. V období velké hospodářské krize ve dvacátých letech dvacátého století se však jako řada jiných Newyorčanů ocitl na dně, a kromě příležitostné práce své smutky utápěl hlavně v alkoholu.
Kamarádi na něm chtěli vydělat
Ve svém oblíbeném baru Tonyho Marina často pil až do bezvědomí. Toho si nemohli nevšimnout i jiní pravidelní hosté a několik z nich tak přišlo s bravurním nápadem, jak si jednoduše vydělat peníze.
Hlavou všeho byl právě majitel baru Tony Marino, k němu se přidali Francis Pasqua, Daniel Kriesberg, Joseph Murphy a Hershey Green. Všichni se tvářili jako Mikeovi kamarádi, ale v roce 1933 se ho pokusili zabít. Uzavřeli na něj totiž životní pojistku a pak se ho snažili upít k smrti. Majitel baru už měl v této oblasti praxi a měl to tak být velmi snadný příjem peněz.
Alkohol ani jiné jedy ho nezabily
Přimět Malloye k podpisu pojistných smluv bylo jednoduché, stačilo pár rund zdarma a byl jejich. Tři dny ho v baru nalívali alkoholem, ale Malloy byl stále odolný a dýchal. Barman dokonce začal alkohol nahrazovat nemrznoucí směsí, jedem na krysy či čistým metanolem, jenže ani to Malloye nezabilo.
Sice se po jedné takové rundě skácel k zemi, ale k překvapení všech na zemi začal hlasitě chrápat a po probuzení se dožadoval dalšího pití. Zoufalým strůjcům pojistného podvodu, kteří si říkali „Vražedný fond“, proto nezbývalo nic jiného než v plánu pokračovat a své úsilí zvýšit pomocí otráveného jídla.
Nezabrala ani „zdravá“ svačinka
Nejdříve zkusili Michaelovi podat ústřice marinované v metylalkoholu. Poté své úsilí zvýšili za pomoci sendviče, připraveného ze zkažených sardinek, a doplnili ho jemně mletými střepy, kobercovými cívkami nebo namletými hoblinami z konzervy.
Michael Malloy ale opět ukázal svou sílu, protože nejenže sendvič snědl, ale dožadoval se dalšího. To už podvodníci začali být velmi zoufalí, a navíc je tento pojistný podvod stál čím dál více peněz. Naplánovali tedy další krok.
Železný Mike porazil i zimu a taxík
Venku byla v té době zima a na její sílu spoléhali. Opilého Michaela vysadili v noci v parku na lavičce. Roztrhali mu oblečení a jako bonus jej polili několika kýbly vody. Očekávali, že se jim jejich plán konečně podaří dokončit, ale nestalo se tak.
I čtvrtý pokus o vraždu tak skončil neúspěšně, když o několik dní později našli spícího Malloye ve sklepě jednoho z činžovních domů. Měl sice silnou zimnici, ale pořád dýchal. Rozhodli se tak do plánu zapojit někoho dalšího.
Najali si taxikáře, který měl opilého Malloye přejet. Ačkoliv ho jeho „kamarádi“ položili doprostřed cesty, v momentě, kdy se na něj začal řítit taxík, dokázal se Malloy zvednout a uskočit. Taxikář ho ale nakonec srazil a přejel, aby měl jistotu.
S plynem šli na jistotu, ale podcenili práci policie
Celá parta už tehdy věřila, že byl podvod dokonán a následující týden začali obvolávat nemocnice a márnice, aby se ujistili, že je Malloy po smrti. K jejich překvapení ale Malloy dokulhal znovu do baru. Měl sice zlomenou lebku a rameno, ale stále byl pozitivně naladěn.
Čas ale celou skupinu opravdu dost tlačil a potřebovali Malloye konečně usmrtit. V opilém stavu ho v únoru roku 1933 odvezli do pokoje jednoho z nich. Tam mu do úst vložili hadici připojenou k plynu a zapnuli ji. Během hodiny jejich plán konečně vyšel a Malloy zemřel.
Bohužel pro všechny členy této podvodné skupiny s názvem „Vražedný fond“ se policie o skonu Železného Mikea dozvěděla a nařídila exhumaci a soudní přezkoumání. Všichni byli odhaleni, a čtyři z nich dostali za své činy dokonce trest smrti na elektrickém křesle.
Zdroj: en.wikipedia.org, allthatisinteresting.com
Autor: Karolína Stoczková