Přes den dělník živící svou rodinu, v noci zrůda. Takový byl po nějakou dobu život muže jménem Edward Paisnel. Ten se proslavil pod přezdívkou Bestie z Jersey. Trvalo dlouhé roky než se kriminalistům podařilo zjistit, že znásilněné a zavražděné ženy má na svědomí muž, kterého okolí považovalo za hrdinu.
V letech 1957 a 1971 bylo v Jersey vyšetřováno mnoho případů vražd mladých žen, které byly vždy znásilněny a usmrceny brutálním způsobem. Kromě toho policie spojila s těmito vraždami i několik dětských obětí, které byly uškrceny. Nikdo neměl ani tušení, že by vrahem mohl být právě Paisnel.
Hrdina z války
Edward Paisnel byl v Jersey něco jako hrdina. Místní lidé věděli, že během druhé světové války kradl jídlo a snažil se nasytit hladové rodiny. Muž působil na své okolí jako spořádaný otec od rodiny, který chodí do práce a stará se o to, aby jeho žena a děti měli vše, co potřebují.
Jenomže v noci se měnil v Bestii z Jersey. Nejprve si oběti vyhlížel na autobusových zastávkách. S provazem na krku je odvedl vždy na nějaké odlehlé místo, kde je znásilnil a zavraždil, píše CVLT Nation.
Následně nicméně začal vyhledávat ženy přímo v jejich domácnostech. Tehdy začal vraždit také jejich děti, které se často staly jednoduše nepohodlnými svědky události. Svou přezdívku získal proto, že si vyrobil gumovou masku, kterou nosil společně s dlouhým tmavým kabátem s hřebíky na ramenou.
Kriminalistům dával nápovědy
Edward Paisnel se po čase samotnými vraždami začal nudit. Stával se čím dál drzejším. Zanechával stopy, dokonce poslal kriminalistům dopis o jednom ze svých přepadení. K němu pak došlo, přesto se ho ale nepodařilo dopadnout.
Nakonec byl zatčen zcela náhodou. Kriminalisté si v roce 1971 všimli opilého řidiče. Když provedli kontrolu jeho auta, objevily důkazy, které ho jednoznačně spojily s vraždami. Zbytek důkazů později nalezli policisté u Paisnela doma.
Bestie z Jersey nakonec měla na svědomí 13 lidských životů. Tedy podle oficiálního vyšetřování. Odhaduje se, že to mohlo být daleko více. Vrah si vysloužil 30 let odnětí svobody, po dvaceti letech byl nicméně za dobré chování propuštěn.
Zdroj: CVLT Nation, The Guardian, The True Crime Edition, BBC, History Defined
Autpr: Šárka Cvrkalová