Krásná, přesto velmi nebezpečná místa na světě

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
dallol
dallol

Naše planeta je plná nádherných destinací. Písečné pláže v Karibiku, pohorské masivy Alp, modré moře u Austrálie nebo ohromné tropické pralesy kolem Amazonky, všechna tato zajímavá místa lákají dobrodružné turisty ze všech zemí. Ale naše planeta není jen krásná. Existují místa, kam byste se nikdy neměli vydat.

Ostrov Queimada Grande

Queimada Grande je malebný ostrov blízko brazilského břehu. Z dálky lze vidět, že se na ostrově nenachází žádný člověk. Nejedná se o místo pro nejklidnější prázdniny jak by se mohlo na první pohled zdát. Ostrov se téže jmenuje „Ostrov smrti“, protože jenom zde žije velmi vzácná a vysoce jedovatá užovka druhu křovinář ostrovní, jehož jed pohodlně vystačí na zabití člověka. Experti si myslí, že na 43 hektarů velkým ostrově žije zhruba 3 000 jedinců tohoto endemita.

Zdroj: Horseranch / CC-BY-SA

Poušť Danakil v Somalii

Nejspíše neexistuje nikde zcela bezpečná poušť. Poušť představuje pro většinu z nás spíše netypickou destinaci pro dovolenou. Ale i mezi pouštěmi existují různé úrovně nebezpečí. Danakil je ještě nepřátelštější poušť než třeba Sahara nebo Gobi. Kvůli sopse Daloll se letní teploty pohybují celý den a celou noc kolem 70 stupňů Celsia, v zimě teplota neklesne pod 40 stupňů Celsia. Sopečný kráter vypouští síru, která v kombinaci se slanými jezery v okolí tvoří životu nebezpečné prostředí.

Jezero Kivu v Africe

Zdroj: Journalducameroun.com

Na hranici Demokratické Republiky Konga a Rwandy se nachází nejnebezpečnější jezero Afriky. Ale jakým způsobem? Dá se v něm plavat, není nadměrně slané, nežijí v něm ani krokodýli ani hroši a ve vodě se nenacházejí smrtelné nemoci přenášející bakterie. Riziko se nachází daleko pod hladinou vody. Kivu dosahuje hloubek až 500 metrů, a na úplném dně se nachází ohromné úložiště přírodního metanu a oxidu uhličitého. Při zemětřesení by se mohly plyny dostat na povrch a zahubit každého živého tvora v okolí až 200 kilometrů.

Brána do pekla

Zdroj: © Tormod Sandtorv / CC BY-SA 2.0

Pokud opravdu existuje peklo, tak se do něj dostanete v Turkmenistánu, v Karakum poušti. Všechna ostatní nebezpečná místa v tomto článku jsou přírodní, pekelný vstup je ale lidmi vyrobený. Při průzkumných vrtech 1974 bylo omylem z kráteru vypuštěno nespočet tun metanu. Pracovníci chtěli metan spálit, jenže plamínek nepřestal hořet. A to až do dnes.

Ostrov North Sentinel

Zdroj: M.mult-kor.hu

Nejnebezpečnějším místem na celém Světě je ostrov Sentinel v Indickým oceánu. Jen hrstka lidí přežila pobyt na tomto legendárním ostrově. Nebezpečí ale nehrozí od jedovatých hadů, výbušných plynů nebo smrtelné síry. Nebezpečí hrozí v podobě domorodců. Obyvatelé ostrova se úplně oddělili od civilizace, a takovýto stav si udržují.

Každý vetřelec je ihned zastřelen a zmasakrován, kostry dřívějších „návštěvníku“ jsou ještě dodnes vystaveny na pláži jako varování. Domorodci se ani nebojí střílet šípy směrem k helikoptérám. Jediný člověk, který dokázal na krátkou dobu komunikovat s domorodci, řekl, že se naše civilizace na tento ostrov nikdy nedostane.

Autor: Sandro Riedmann


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články