I když k nim byl život krutý, ony se nikdy nevzdaly nadějí na splnění svých snů. Za mladých let se k nim otrokáři a majitelé chovali strašlivě, ale v dospělosti se dokázaly prosadit samy. Takový je příběh siamských dvojčat McKoyových.
Dívky se narodily v roce 1851. Jejich spojení v oblasti páteře bylo překvapující, protože před nimi porodila jejich matka už sedm zdravých dětí. Bohatí brzy přišli na to, že by mohli dívky začít vystavovat za peníze.
Jelikož byli matka i otec otroky kováře, hodila se jim každá koruna. Když bylo dvojčatům deset měsíců, byla poprvé prodána. Jejich otec měl získávat necelé jedno procento z částky, kterou na výstavách dívky svému majiteli vydělají.
Další majitel jim říkal Hříčka přírody. Davy se jim smály a platily za pohled na ně
Zhruba dva roky poté, co získala dvojčata svého prvního majitele, byla prodána soukromníkovi jménem Brower, který je začal vystavovat na veletrzích a výstavách.
On sám se k dívkám nechoval dobře, vystavoval je pod urážlivými názvy a těšil se z peněz, které mu nadšené davy platily, aby se mohly na sestry podívat.
V tom všem měl Brower podporu podnikatele Smithe, kterému se ale nelíbilo, jak se muž chová k dívkám v soukromí. Myslel si, že by si za to, jak se narodily a čím si musí procházet, zasloužily alespoň špetku respektu.
Když Browera podvedl jistý muž, který chtěl dvojčata koupit za pozemek, nikdy se k nim už nedostal. Millie a Christine skončily v rukou jeho přítele Smithe, který se k nich choval s úctou.
Nadále je vystavoval a vydělával na nich, ale zároveň jim poskytoval dostatek jídla a péče, dokonce jim koupil hračky a snažil se z nich vychovat usměvavé děti.
S koncem otrokářství jim zařídil vzdělání a vrátil je rodině
Když v roce 1863 nové zákony ukončily otrokářství, Smith se postaral o to, aby se dívky dostaly zpět ke své matce. Jejich otec jim přenechal farmu, která mu připadla. Smith jim také zařídil vzdělání na vysoké škole.
Dvojčata se naučila tančit, zpívat a hrát na nástroje. Se svým vystupováním se dívky dostaly dokonce před královnu Viktorii. Byly známé pod přezdívkou Dvouhlavý slavík.
Před několika lety byla objevena monografie, kterou dívky sepsaly ve věku sedmnácti let. V ní se svěřily, že Bůh s nimi měl jistě nějaké plány, když je stvořil takovýmto způsobem znevýhodněné. A ony se proto rozhodly z toho udělat výhodu.
Ve třiceti letech dívky přestaly vystupovat. Zůstaly na farmě, kde strávily zbytek života. Zhruba třicet let tu žily šťastně a na otrokářské začátky se snažily nemyslet.
V roce 1912 zemřela Millie ve věku šedesáti jedna let na tuberkulózu. Její sestra Christine zemřela zhruba dvanáct hodin po ní. I když byly pohřbeny v neoznačeném hrobě, po několika letech jim bylo dopřáno odpočinku na státním hřbitově v Whiteville.
Autor: Šárka Cvrkalová