Vrah Johann Unterweger řádil dokonce i v Praze. Po propuštění z vězení se stal celebritou, a to mělo nedozírné následky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
johann unterweger
Zdroj: Profimedia

Někteří sérioví vrazi zabíjí jen proto, aby světu něco dokázali. Svými příběhy předávají nějakou informaci a chtějí se svým způsobem proslavit. Johann Unterweger o slávu nestál, ale i tak se stal celebritou, o které si šuškal celý svět.

Narodil se roku 1951 v Rakousku. Jeho matka byla sexuální pracovnice a v době jeho narození byla ve vězení. Když ji propustili, nedokázala se o Johanna starat, a proto ho předala do péče svého otce.

Johann se svým dědou příliš nevycházel, muž byl poměrně přísný, chlapce už od nízkého věku učil krást a prát se. Později Unterweger přiznal, že vše špatné, co v životě udělal, se vlastně naučil právě od něho.

Už jako malý kluk měl problémy se zákonem. Ve vězení začal psát a tvořit

Unterweger už jako mladík několikrát skončil za mřížemi, obvykle ale jen na několik měsíců. Měl oplétačky se zákonem, protože kradl, napadal lidi se zbraněmi a prováděl výtržnickou činnost.

V roce 1974 zavraždil osmnáctiletou dívku tím, že ji uškrtil podprsenkou. Byl za to o dva roky později odsouzen k doživotnímu vězení. Jenže začal psát a tvořit a jeho básně, povídky i divadelní hry se dostaly do světa.

Společnost za Johanna Unterwegera hodně bojovala. Začala ho brát jako celebritu a po odsezení patnácti let byl proto nakonec z vězení propuštěn, a to na základě toho, že se za něj přimluvili i slavní umělci.

Začal opět vraždit, tentokrát ve velkém

Brzy po svém propuštění se Unterweger dopustil několika dalších vražd. Stopy sice vedly k němu, ale nikdy se ho nepodařilo usvědčit jako viníka. Byl proto pod dohledem policie.

Jenže Unterweger se věnoval tvorbě vlastní show, pokračoval v psaní a byl lidmi velmi obdivovaný. Byl proto problém ho mezi všemi novináři a fanoušky držet pod dozorem.

Později navíc odjel do USA a zmizel policii z očí. Vyšetřovatelé připustili, že je tentokrát skutečně nevinný a že za vraždami stojí někdo jiný. Jenže v tomto ohledu se mýlili.

Později byl zajištěn dostatek důkazů, ale vrah už byl v cizině. Byl proto dlouhou dobu pronásledován přes USA, Francii, Švýcarsko a další země. Nakonec se ho podařilo dopadnout.

A to především díky jeho přítelkyni, která policii podala potřebné informace. V květnu roku 1992 byl pachatel vydán Rakousku poté, co byl obviněn z jedenácti vražd.

Jednu dokonce spáchal i v Praze, několik jich provedl v Los Angeles. Nakonec byl psychiatry diagnostikován jako člověk s narcistickou poruchou a odsouzen k doživotnímu trestu vězení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články